Sídlíme ve studiu Faust Records

+420 608 174 134 b.maderova@seznam.cz

James Righton z Klaxons natáčel v Praze

James Righton, známý z  dnes již rozpadlé skupiny Klaxons strávil minulé tři týdny u nás, ve studiu Faust Records při natáčení písní pro druhou desku svého sólového projektu, s pracovním názvem Shock Machine. Známý milovník Franze Kafky využil příležitosti, kdy v Praze natáčela jeho manželka, půvabná britská herečka Keira Knightley.

V rozhovoru, který poskytl Lidovým Novinám, odpovídá na otázku „čím vás studio zaujalo?“ následovně:

Kromě špičkové moderní techniky má něco, co jiná studia nejen v Česku, ale většinou nikde ve světě, nemají: velkou sbírku klasických starých nástrojů, se kterými se dá pracovat. Já jejich vintage zvuk zbožňuji, a tak jsem zavolal majiteli studia Richardu Maderovi, jestli všechny ty nástroje, co uvádí na webových stránkách, opravdu má a jestli jsou funkční. A on odpověděl, že na stránkách má vyjmenované jen tak dvě třetiny všeho, co je k dispozici, že je líný tam průběžně dopisovat nové kousky. To rozhodlo, že jsem si Faust Records pronajal. A Richard skutečně nelhal.

Celý článek si můžete přečíst na: http://www.lidovky.cz/james-righton-rozhovor-0v7-/kultura.aspx?c=A170206_175924_ln_kultura_bez

 

A ještě něco od Klaxons – Echoes